Pozor na podvodné faktury tvářící se jako oficiální rejstřík

Prezentace naší služby zakládám.cz na ImpactHub MashUp vol. 37
21.11.2017
Nová prezentace našeho projektu na Brněnském MashUpu
22.1.2018

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Takřka všichni, kdo si v poslední době pořizovali novou společnost nebo prováděli změny na Obchodním rejstříku, obdrželi několik dní po přepsání údajů na Obchodním rejstříku podvodné faktury. Tyto informace, které proběhly některými médií, nám potvrdili i někteří naši klienti, pro než jsme zařizovaly přepisy v rejstřících či jsme jim zakládali novou společnost, stejně jako nám výskyt těchto falešných faktur potvrdili i naši partneři a kolegové.

Faktury se tvářily, že pochází přímo z Obchodního rejstříku a jedná se doplatek soudních či správních poplatků. Ve skutečnosti se jedná o nevyžádané faktury nabízející zápis do registru tvářícího se jako Obchodní rejstřík.

To samé se týká automaticky všech, kteří si registrují ochrannou známku. Obratem dostanou fakturu tvářící se jako zápis do Evropské databáze ochranných známek, ale po přečtení malého písma na druhé straně zjistíte, že se jedná o soukromou databázi nicotné hodnoty za téměř 1600 EUR ročně.

Buďte proto velice opatrní ohledně příchozích faktur nebo výzev, pokud jste v poslední době:

  • zakládali novou společnost
  • kupovali ready-made společnost
  • prováděli ve společnosti jakékoliv změny
  • registrovali si ochrannou známku
  • prováděli změny v orgánech společnosti apod.

Pokud obdržíte jakékoliv faktury nebo výzvy k úhradě, s důvěrou se na nás obraťte a my rádi posoudíme jejich pravost. Po úhradě, ač mylné, je takřka nemožné od smlouvy odstoupit. Vzhledem k našim rozsáhlým zkušenostem dokážeme obratem posoudit pravost faktur a nebo výzev a ušetříme Vám starosti a prostředky. Taková informace o obdržení falešné faktury a její identifikace nám zároveň pomůže ochránit další osoby.

Michal Zuza za zakládám.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *