Firmy nejsou stejné a proč my tvoříme ty nejlepší

3 nejčastější chyby začínajících podnikatelů v nastavení nové firmy
20.8.2017
Zjednodušené společnosti s ručením omezeným – možnosti a omezení
14.10.2017

Stejně jako dům, i firmu můžete postavit dobře nebo špatně. Zatímco u domu může jít například o špatné nebo odfláknuté základy, které pak ovlivní celý zbytek stavby, u firmy se jedná o tvorbu zakladatelské listiny či společenské smlouvy. A té my v zakládám.cz věnujeme co nejvíce pozornosti. Chceme Vám zde nastínit naši filozofii přístupu k zákazníkům a poskytování služby jako servisu a rádi bychom to ilustrovali na společenských smlouvách námi zakládaných firem.

Společenská smlouva je základním dokumentem, který upravuje vnitřní stavbu každé firmy nebo společnosti (k pojmu firmy/společnosti/korporace více zde). Proto je třeba tomuto dokumentu při založení firmy věnovat velikou pozornost, neboť úpravy v budoucnu bývají problematičtější a neshody mezi zakladateli častější. Je vždy výhodnější toto správné nastavení provést hned při samotném založení firmy. Ač je to v začátku trocha práce práce navíc, tato investice se Vám poměrně rychle vrátí.

Náš tým ze zakládám.cz má za sebou hodně založených firem a klienti s námi často zůstávají dlouhodobě. My tak můžeme pozorovat nejen postupný vývoj jejich podnikání, ale především vývoj vztahů uvnitř jejich firem a mezi společníky navzájem. Můžeme tak říci, že jsme v podnikání mezi společníky viděli již takřka všechno – bouřlivé rozchody, smířlivé rozchody, bouřlivé roztržky následující po smířlivém rozchodu, zablokované firmy, společníky vyloučené soudem a další. Ale ačkoliv se 99% z Vás s jakoukoli z uvedených nepříjemných situací nikdy nesetká, je dobré, abyste byli na různé situace připraveni.

Proto, když se rozhodnete založit si novou firmu s naší službou zakládám.cz a využijete variantu založení na míru, nejen, že máte v ceně založení 30ti minutovou konzultaci s naším specialistou, ale zároveň dostanete k dispozici naši expertízu na nastavení vztahů mezi společníky, na úpravy společenské smlouvy a navíc možnost konzultace s advokátem.

Budeme se Vás ptát na Vaše vztahy mezi zakladateli, na přínos jednotlivých osob do nové firmy, budeme se Vás ptát na Vaše plány, jak dlouho chcete firmu držet, kdy z ní budete chtít odejít a na další věci.  To vše nám pomůže lépe Vám poradit a vyladit tak Vaši společnost na míru spolu s našimi poradci, advokáty a notáři. Také Vás upozorníme na základní chyby začínajících podnikatelů (jako například dělení podílů 50% na 50%), kterých byste se měli vyvarovat. Poradíme Vám v oblastech, ve kterých se vyznáme, ale pokud budete potřebovat rady odjinud, doporučíme Vám ověřené specialisty.

A proč děláme tedy ty nejlepší firmy? Protože nezakládáme firmy jako na běžícím pásu jen podle okopírovaných vzorů. Nad našimi společenskými smlouvami jsme strávili desítky hodin jejich tvorbou a každý rok trávíme hodně času tím, abychom zajistili, že naše společenské smlouvy nejlepšími i zůstanou s ohledem na měnící se vývoj, judikaturu a především požadavky našich klientů.

Víme, že v začátcích podnikání musíte řešit sto a jednu věc. Snažíme se dělat vše pro to, aby založení firmy pro Vás mohlo být snadným rozhodnutím, neboť budete vědět, že firmu od nás máte postavenou na kvalitních základech. Protože zákazníci jsou u nás vždy na prvním místě.

Může se ale stát, že chcete podnikat sám a nepotřebujete tak firmu nijak zvláštně nastavovat. V tu chvíli si u nás můžete založit pouze zjednodušenou společnost s ručením omezeným bez možnosti změny nastavení vnitřního uspořádání společnosti, ale s nižšími náklady. 

Michal Zuza za tým zakládám.cz

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *